Taşınma İıçları

1- Öncelikle taşınacağınız evi veya ofisi belirleyin. Taşınacağınız yeri seçerken belli başlı kriterler oluşturun. Örneğin evinizin/ofisinizin hangi cepheye bakacağını, ulaşım kolaylığını, hangi il, ilçe ve semtte oturmak istediğinizi, etrafında olmasını istediğiniz mekanları, sosyal çevresini ve evinizin/ofisinizin büyüklüğü gibi kriterleri belirleyin. Bu kriterler her zaman taşınacağınız evin/ofisin içinize sinmesine katkı sağlar. Çok büyük ve güzel bir evde/ofiste yaşamak ulaşım kolaylığı ya da diğer etkenleri içinde barındırmıyorsa sizi pek de mutlu etmeyebilir. Bu süreçte zorluk yaşamamak ve huzurlu olacağınız bir ev ya da ofis belirlemek için kriter belirlemeniz sizin için en doğru adım olacaktır.

Taşınma İpuçları

2- Taşınacağınız evi/ofisi belirledikten sonra yapmanız gereken ikinci aşama fazla eşyalarınızdan kurtulmaktır. Hem taşınma esnasında zorluk yaşamamanız için hem de yeni evinizde ferah ferah oturmak için kullanmadığınız eski veya bozuk, artık iş görmeyecek durumda olan eşyalarınızı atmalısınız. Kıyafetlerinizi de aynı şekilde ayırabilir, çok eskimemiş yeni olan ancak kullanmadığınız kıyafetleri bağışlayabilirsiniz. Eğer fazla eşyanız olmadığını düşünüyor fakat yeni taşınacağınız ev veya ofisinizde yer olmadığı için de bu eşyalardan ayrılmak istemiyor iseniz bu konuda da çözümümüz var. Eşya Depolama hizmeti alarak belirli bir süre istediğiniz tüm eşyalarınızı temiz, hijyenik ve güvenlik donanımlı depolarımızda saklıyoruz.

3- Taşınma esnasında en çok dikkat etmeniz ve vakit ayırmanız gereken şey eşyalarınızı özenle, zarar görmeyecek şekilde paketlemenizdir. Eşya ayıklama kısmı bittikten sonra atılacakları ve götürülecekleri ayrı ayrı paketlemeniz ve her kutunun üstüne isim yazmanız işinizi fazlasıyla kolaylaştırır. Zira isim yazmadığınız takdirde o karışıklıkta atılacak eşyayı götürüp, götürülecek eşyaları yanlışlıkla atabilirsiniz.

4- Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi elektronik ve büyük eşyalarınızı tesisatçı çağırarak de monte ettirebilir, kolayca ve sağlam bir şekilde paketleyebilirsiniz. Mobilya, konsol, dolaplar gibi daha küçük parçaları da aynı şekilde de monte edebilirsiniz. Böylelikle eşyalarınızın taşınması hem daha kolay olur ve zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

5- Taşınmak için yapılması gereken tüm işleri bir kenara yazın. Unutmayın atalarımız ‘’Söz uçar yazı kalır’’ demişler. Yükünüzü azaltmak ve ‘’Acaba bir şey unuttum mu?’’ sorusundan kurtulmak için aklınıza gelen her şeyi not almanızda fayda vardır.

6- Eşyalarınızı kategorize ederek kutulamaya özen gösterin. Böylece “Hangi kutuda hangi eşyalar var?” sorusunun cevabını bilmeniz ve aradığınız eşyaları bulmanız çok daha kolay olacaktır.

7- Taşınacağınız günü hava şartlarına ve işinizin yoğunluğuna göre kararlaştırıp o gün taşınmanıza yardım edecek kişilere önceden haber verebilirsiniz. Böylece taşınacağınız gün arkadaşlarınızın bahaneler üretmelerini en aza indirmiş olursunuz.

8- Taşınma esnasında sıvı malzemeleri ayrı tutmalısınız. Bu ayrımı yaptığınız takdirde yolculuk esnasında sarsıntılar sebebiyle oluşabilecek dökülme ihtimaline karşı sıvı eşyalarınızın ayrı olması diğer eşyalarınızı güvende tutar.

9- Yeni evinizde eşyalarınızı özenle yerleştirip iş bölümü yaparak kolayca ve hızlı bir şekilde taşınma sürecinizi tamamlamış olursunuz. Ne kadar planlı bir şekilde hareket ederseniz o kadar kısa sürede eksiksiz ve kolay bir şekilde taşınabilirsiniz.

10-Son olarak taşınmanızı en kolay hale getirmek ve iş yükünüzü minimuma indirmek için nakliye şirketlerini tercih edebilirsiniz.

İzmir Ev Taşımacılık bu konuda en büyük destekçiniz olmaya adaydır. Bizi tercih ettiğiniz takdirde sadece eşyalarınızı bir yerden bir yere götürme işlemini yapmıyoruz. Evinizdeki eşya çokluğuna göre taşıma esnasında yeterli personeli sağlıyoruz. Böylelikle bahane bulabilecek arkadaşlarınızın yerine işini profesyonelce yapan ekibimiz sizlere her konuda yardımcı oluyor. Eşyalarınızı özenle paketliyor, de monte monte işlemlerini bünyemizde bulunan ekibimizle kolaylıkla yapabiliyoruz. Kaçıncı kattan kaçıncı kata taşındığınızın bir önemi olmuyor çünkü asansörlü nakliyat tüm eşyalarınızı dilediğiniz kata çıkarabiliyoruz.

Her adımı sizinle planlayarak sizin adınıza tüm taşınma işlemlerini eksiksiz ve kusursuz yapıyoruz. Üstelik evden eve nakliye esnasında eşyalarınızın başına gelebilecek olası tüm durumlara karşı eşyalarınızın tümüne sigorta ile evden eve nakliyat yapıyoruz. Hadi daha fazla mutsuz olduğunuz bir evde/ofiste yaşamayın ve bizimle iletişime geçin.

İzmir Ev Taşımacılık

“Taşınma Sürecinde İşinizi Kolaylaştıracak 10 İpucu” için 10 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir